Főoldal - Carpe diem - Bort a borásztól

Bort a borásztól

Borászportál
2011. szeptember 22., Csütörtök 21:37

Egyenesen a pincéből Egyenesen a pincéből

Honnan máshonnan? De mi van, ha nincs mindenkinek kedve, ideje, ingerenciája arra, hogy le-, vagy felutazzon pár palackért Szekszárdra, Villányba, Mádra, Egerbe? Akkor ő, kérem, beballag egy vinotékába, egy közértbe, egy nagyáruházba, ahol szépen megveheti a kiszemelt bort, ha éppen szerencséje van, és kapható. De mi van, ha az illetőnek mégis van arra lehetősége, hogy megszerezze kedvencét egyenesen a termelőtől, szélesebb választékból, termelői áron, anélkül, hogy egy métert is tekernie kéne, és még több információ is áll rendelkezésre a döntéshez?


Félreértés ne essék. Nincs annál jobb, mikor egy hétvégét rászánva körbejárjuk szeretett borvidékünket, túrázunk, belesünk a pince mélyére, megkóstolunk két-három… tíz bort magával a borásszal, közben meghallgatjuk anekdotáit, megismerjük saját borfilozófiáját, ha úgy tetszik vinum poeticáját.

De nincs erre mindig lehetőség, mert van úgy, hogy hétvégén még be kell menni délelőtt a melóba, át kell ugrani vigyázni a szomszéd gyerekeire (mert a múlt héten ő vigyázott az enyéimre), vagy végre szerét kell már ejteni annak a bizonyos vasárnapi újházi tyúkhúslevesnek, amit a nagymamánál költünk el, hiszen hetek óta megígértük neki. (A cikk a hirdetés után folytatódik!)

Aztán olyan is van, hogy hétköznap délután el kell menni szülőire, meg kell hallgatni, hogy a gyerek már megint tarkón köpőcsövezte zsebkendőből összerágott tölténnyel az előtte ülő nebulót. Be kell szaladni a szolgáltatóhoz, mert miért is ne, ismét kétszer vonták le a száml%2

A Borterasz éppen ezzel a céllal jött létre. Olyan webshopot üzemeltetnek, amelyben minden borhoz kizárólag pinceáron juthatunk hozzá. Hogyan csinálják? Egyszerűen összekötik a fogyasztót a pincészetekkel egy virtuális térben, a www.borterasz.hu oldalon. Nem akarnak nagyot szakítani, nem akarják a borokat megterhelni 30-40%-os árréssel, hanem minden velük leszerződő pincészettel megegyeznek egy pár százalékos jutalékban, amit nem rátesznek a pinceárra, hanem abból számítanak le. 

De, hogy ez kinek jó? Nos, nekem, szülőire, nagymamához igyekvő borkedvelőnek, aki vagy nem jutok el hétköznap a vinotékába zárásig, vagy nincs időm elutazni hétvégén a pincészethez, nem feltétlen akarok drágán bort venni a hiperáruházakban, és mondjuk szeretek beszerezni egyszerre 6-12 palack bort a lehető legjobb áron. Azért ennyit, mert ekkora mennyiségnél, ha a szállítási költséget – amit ugyan én fizetek – leosztom egy-egy palack borra, akkor még így is kedvezőbben jutok hozzá, mint a felvázolt bármelyik alternatíva által.

Szóval, ha a legjobb áron akarom a bort megvenni, a körülírt mindennapi elfoglaltságok mellett, akkor a Borterasz webshopjából fogom megrendelni a cuccot. Itt kimerítő leírást találni a szőlfajtákról, a borvidékekről, és össze lehet hasonlítani a különböző pincészetek árait, szállítási feltételeit. Hogy ez most promóció? Nem, kérem. Ez egy olyan pár éves piackutatás eredménye, ami a legköltséghatékonyabb internetes borvásárlást hivatott megtalálni. Ez akkor lenne promóció, ha azt mondanám,  hogy ezentúl a Borászportál heti rendszerességű hírlevelében szerepelni fognak olyan megrendelhető borok, amelyek nemhogy nincsenek semmilyen kereskedelmi díjjal megterhelve, hanem ráadásul még akciósak is a Borterasz jóvoltából. De én ezt is inkább csak figyelemfelhívásnak nevezném.



hirdetés

Regisztráció

Alapadatok

A * csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező!
Vezetéknév:*
Keresztnév:*
E-mail:*
E-mail újra:*
Leggyakrabban előforduló e-mail címek helyes végződése: gmail.hu, gmail.com, freemail.hu, citromail.hu, freestart.hu, hotmail.com, mailbox.hu, t-online.hu, mail.datanet.hu

Kérjük ellenőrizze, helyesen adta-e meg e-mail címét!

Jelszó:*
Jelszó újra:*
Töltse ki a fenti űrlapmezőket és élvezze a regisztrációval járó előnyöket:
  • hozzáférés exkluzív cikkeinkhez
  • akciós áron elérhető, aukciókon meghirdetett termékek vásárlása
  • részvétel a regisztrált olvasóinknak szervezett nyereményjátékainkon, amelyeken szebbnél-szebb boros ajándékok találnak gazdára: borfesztivál-, bortanfolyam belépők, borkülönlegességek, borhétvégék...stb.

Fontos, hogy adatait pontosan adja meg, mivel a nyereményről a regisztráció során megadott e-mail címen tájékoztatjuk,
valamint a nyeremény átvételekor esetlegesen felmerülő azonosítási problémák kockázata is csökken!


A regisztrációval Ön elfogadja a következőket:

  • A Borászportál rendszerében a későbbiekben létrejövő regisztrációhoz kötött funkciók a megadott adatokkal (e-mail cím, jelszó) használhatók.
  • A Borászportál rendszere eseti jelleggel hírlevelet, marketing célú üzeneteket küld a regisztráció során megadott e-mail címre.
  • Amennyiben Ön NYER, a Borászportál rendszere megjeleníti oldalain az Ön nevét, lakóhelyét (csak a települést) és e-mail címét.
A regisztráció menete:
  • Töltse ki a fenti űrlapot!
  • Kattintson a "Mehet" gombra.
  • Aktiválja regisztrációját, a megadott e-mail címre a Borászportál rendszere által küldött elektronikus levélben található linkre történő kattintással!

Jelszó emlékeztető

E-mail cím:


Adja meg a regisztrációhoz tartozó e-mail címét, hogy rendszerünk elküdhesse Önnek az ahhoz tartozó  jelszavát.

Szabályzat

A Borászportál aukcióin csak a regisztrált felhasználók vehetnek részt. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk, a licitáláshoz be kell lépnie.

Amennyiben a Vevő a termékre (az aukció tárgyára) érvényes licitet tesz, akkor a Ptk. 211. § szerint köteles azt az eladótól, a licitben megadott áron átvenni és pénzügyileg teljesíteni.
Az ellenérték üdülési csekkel nem egyenlíthető ki.

Leütött termék vagy szoltáltatás ellenértékét az aukció lezárultát követő 10 munkanapon belül kell kiegyenlíteni.

Nyeremének átvétele:
Az aukción leütött nyeremények átvételére az alábbi lehetőségek vannak:

  • postai úton utánvéttel
  • személyesen a Borászportál szerkesztőségében

Az átvételi módok közül az aukció nyertese szabadon választhat.
A nyerteseket munkatársunk a regisztrációkor megadott elérhetőségeken keresi meg a részletek egyeztetésével kapcsolatban.

Kérdés esetén az info@boraszportal.hu e-mail címen adunk felvilágosítást.

A "Licitálok" gomb:
Ha a "Licitálok" gombra kattint, Ön az aukción felkínált termékért vagy szolgáltatásért azt az árat ajánlja, amely "Az Ön ajánlata:" felirat mellett található. Ez rendszerint 1000 Ft-tal (kisebb értékű aukciók esetén 500 Ft-tal) magasabb, mint az előző ajánlat.
Amennyiben az aukció nem éri el a leütési árat, és az aukció lejáratának időpontjában Ön kínálta a legmagasabb árat, Ön nyeri az aukciót. 
Ha ez az ár megegyezik a leütési árral, szintén Ön nyeri az aukciót.

A "Licitálok" gombon minden esetben ki van írva, hogy Ön mekkora összeget ajánl az adott termékért/szolgáltatásért. Ezt az összeget a rendszer a más licitálóktól érkezett licitek figyelembe vételével 3 másodpercenként frissíti. Ha ön már licitált az adott termékre szolgáltatásra, a "Licitálok" gomb fölött kiírásra kerül, hogy az adott időpontban Ön áll-e nyerésre.

Az "Elviszem azonnal leütési áron" gomb:
Ha az "Elviszem azonnal leütési áron" gombra kattint, Ön a Leütési árat ajánlja az aukción szereplő termékért vagy szolgáltatásért. 
Ebben az esetben az aukció azonnal lezárul, és Ön nyeri azt a leütési áron.

Az aukció záró időpontja

Az aukció a Licit határidőnél megadott időpontban zárul (kép alatt jelölve). Abban az esetben, ha az aukció határidejét megelőző 5 percben érvényes licit érkezik az adott termékre/szolgáltatásra, az aukció határideje automatikusan meghosszabbodik 5 perccel.

Szómagyarázat

Licit: A licitáló az aktuális ár alapján - abból kiindulva - tesz egyszeri ajánlatot az adott szolgáltatásra vagy termékre, azaz az aukció tárgyára. Az egyedi licit mindig 1 licitlépcsővel magasabb, mint a legutoljára tett ajánlat.

Vevő: A vevő az a licitáló, aki az aukció lejártakor a legmagasabb összeggel licitált az aukció tárgyára vagy az a személy, aki a leütési árat ajánlotta a termékért, szolgáltatásért.

Leütési ár: Amennyiben a licit a licit határidő előtt eléri ezt az értéket, az aukció lezárul. A leütési árat ajánló licitáló nyeri az aukciót.

Kikiáltási ár: A kikiáltási ár az az ár, amelyről az aukció indul.

Eredeti ár: Az az ár, amelyért a szolgáltatás vagy termék az eladótól (pl. szállodától, fürdőtől) megvásárolható.

Licit határidő: Az az időpont (év, hónap, nap, óra, perc formában megadva) amikor az adott termékre vonatkozó aukció lezárul. Ha ezt megelőzően az aukció nem éri el a leütési árat, az a licitáló nyeri az aukciót, aki a legmagasabb összeget ajánlott a felkínált termékért vagy szolgáltatásért. A licit határidő meghosszabbodik, ha az azt megelőző 5 percen belül licit érkezik az adott termékre/szolgáltatásra.

Licitlépcső: A licitlépcső mindig a legutoljára tett ajánlat (aktuális ajánlat) összegétől függ, mértéke az alábbi táblázat szerit változik:

1 Ft-tól 100 Ft-ig 10 Ft
100 Ft-tól 1.000 Ft-ig 50 Ft
1.000 Ft-tól 2.000 Ft-ig 100Ft
2.000 Ft-tól 5.000 Ft-ig 200 Ft
5.000 Ft-tól 10.000 Ft-ig 500 Ft
10.000 Ft-tól 100.000 Ft-ig 1.000 Ft
100.000 Ft-tól 500.000 Ft-ig 5.000 Ft
500.000 Ft-tól 1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft-tól   100.000 Ft

Ajánlja a cikket ismerőseinek!

Feladó neve:*
Feladó e-mail címe:*
Címzett neve:*
Címzett e-mail címe:*
Magamnak is elküldöm:

Megjegyzés:

* a csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező!