Borászportál.huBorról mindenkinek
HírszüretBorvilágBeszámolóGasztróFröccsBornaptárBorpontokKvízekBorlexikon

Egészséges talajok, kiváló minőségű és ellenálló szőlő, kivételes terroir borok - Mit ad nekünk a bio(dinamikus) gazdálkodás?

Egészséges talajok, kiváló minőségű és ellenálló szőlő, kivételes terroir borok - Mit ad nekünk a bio(dinamikus) gazdálkodás? Akár a környezeti felelősségvállalás filozófiája vonz, akár az ősi gyakorlatok iránti érdeklődés, vagy az a vágy, hogy minél kevesebb beavatkozással készült borokat kóstolj, a bio- és biodinamikus borok világa gazdag ízeket és élményeket kínál, amelyek felfedezésre várnak!

40 bor a koronavírus karanténra - 2. rész

40 bor a koronavírus karanténra - 2. részA karantén eredeti jelentését szó szerint értelmezve négy részes ajánlónkban összesen 40 bort mutatunk be nektek a járvány idejére. Közös jellemzőjük, hogy különleges tételek és hogy kívánságodra bármikor házhoz mennek. Következzen a  második 10-es blokk!

Bemutatkoznak a Winelovers 100 - A 100 legjobb magyar bor tételei #1

Bemutatkoznak a Winelovers 100 - A 100 legjobb magyar bor tételei #1Szeptember 5-én jelent meg a Winelovers 100 - A 100 legjobb magyar bor magazin, melynek célja a legjobb magyar borok népszerűsítése, illetve a fogyasztók támogatása abban, hogy a sokszínű kínálatban megtalálják az igazodási pontokat, amelyek borválasztásukat segíthetik. A most induló sorozatunkban a listára bekerült tételekből mutatunk be néhányat.  

Sorközzöldítés, boronálás, venyigezúzás rockzenére - VIDEÓ

Sorközzöldítés, boronálás, venyigezúzás rockzenére - VIDEÓMárcius 19-21. között három birtokon zajlott a Güttler cég új talajművelési technológiákat felvonultató szőlészeti bemutatója. Csak annyit mondunk, elég látványosra sikerült.  

Még 72 nap a 2019-es Winelovers 100 tesztig. Ismerd meg tavalyi 72. helyezettet: Kristinus Cabernet Sauvignon Selection 2015

Még 72 nap a 2019-es Winelovers 100 tesztig. Ismerd meg tavalyi 72. helyezettet: Kristinus Cabernet Sauvignon Selection 20152019-ben is jön a Winelovers 100 - a 100 legjobb magyar bor kiadvány. A menetrend már fix, a visszaszámlálás is elindult a július 1-i tesztig és a szeptember 5-i megjelenésig. Mostantól kezdve a teszt kezdetéig minden nap bemutatunk egy bort a 2018-as 100-ból. Ma a 72. van soron.

WL100 mesterkurzus #4, beszámoló: Trónkövetelők

WL100 mesterkurzus #4, beszámoló: TrónkövetelőkTrónt fosztottunk a Borkollégiumban. Prémium kategóriás mesterkurzuson jártam.

Soha nem indult még ilyen korán a szüret – KÉPEK

Soha nem indult még ilyen korán a szüret – KÉPEKAz idei nagy melegnek köszönhetően vannak, akik már július utolsó napjaiban neki kellett álljanak a szüretnek. Posztolt képekből válogattunk.

Álláslehetőség: 100 hektár keresi borászát

Álláslehetőség: 100 hektár keresi borászátA Kristinus Borbirtok bővülő csapata a fő borász támogatására borászt keres, fix szerződéssel. 

Ezt kapod, ha a Szigeten kérsz bort

Ezt kapod, ha a Szigeten kérsz bortA tegnapi nappal elindult a 25. Sziget Fesztivál, amit természetesen a megfelelő borokkal érdemes megünnepelni. Na de nem otthon, hanem egyenesen a helyszínen, ahol a szokásos választék mellett újdonságokban sem szűkölködnek. 
Korábbi cikkek
Kiemelt programok
06. 21. - 08. 10.

Varga BalaTone: Egy korty zene

Varga Pincészet, BadacsonyörsVarga Pincészet, Badacsonyörs
BuliBuli
09. 27.

Winelovers 100 Nagykóstoló

Corinthia Hotel Budapest, BudapestCorinthia Hotel Budapest, Budapest
BorfesztiválBorfesztivál
11. 22.

Bordói November Nagykóstoló

Corinthia Hotel Budapest, BudapestCorinthia Hotel Budapest, Budapest
BorfesztiválBorfesztivál
12. 29.

Sparkling Night

InterContinental Budapest, BudapestInterContinental Budapest, Budapest
BorkóstolóBorkóstoló
07. 24.

Winelovers River Night

Pesti Vigadó , BudapestPesti Vigadó , Budapest
BorkóstolóBorkóstoló
Fröccs
június 19.
Amforában érlelt Tokaji Eszencia a világ legnagyobb borversenyének élmezőnyében
Amforában érlelt Tokaji Eszencia a világ legnagyobb borversenyének élmezőnyében
június 17.
Botrányt kavart Wáberer György antialkohol-kampánya Tokajban
Botrányt kavart Wáberer György antialkohol-kampánya Tokajban
június 16.
A magyar bor új arca - Új nemzetközi imázsfilmmel pozicionálja újra Magyarországot a borvilág térképén a Magyar Bormarketing Ügynökség
A magyar bor új arca - Új nemzetközi imázsfilmmel pozicionálja újra Magyarországot a borvilág térképén a Magyar Bormarketing Ügynökség
június 13.
Új korszak kezdődik a balatoni borturizmusban: Megnyílt a Balaton Wines Visitor Center Balatonszőlősön
Új korszak kezdődik a balatoni borturizmusban: Megnyílt a Balaton Wines Visitor Center Balatonszőlősön
május 26.
​Buborékban az igazság – Te mennyit tudsz a magyar pezsgőről?
​Buborékban az igazság – Te mennyit tudsz a magyar pezsgőről?
május 21.
Teszteld magad kvízünkkel, mennyire vagy képben a fröccsök terén!
Teszteld magad kvízünkkel, mennyire vagy képben a fröccsök terén!
május 19.
A 70 éves Hungaria márkát ünnepelték
A 70 éves Hungaria márkát ünnepelték
Borászportál.hu
ImpresszumMédiaajánlatAdatvédelemTudnivalókHírlevél feliratkozásRendezvények BoriskolaRSS RSS
A Borászportál.hu oldal süti fájlokat (cookie-kat) használ szolgáltatásai biztosításához. Az adatvédelmi információkról itt olvashat.
Elfogadás