Fröccs

Miért szeretjük a Veuve Clicquot-t?

Július 26. 11:53
Ezt a - nem túl nehezen megválaszolható - kérdést teszi föl a Borvidékmánia blog, ahol aztán némi történeti áttekintés után szó esik róla, hogy a pezsgő pinot noir, chardonnay és pinot menuier házasítása. A pohárban gyönyörű aranysárga színe van, s ami elsőre feltűnik illatában és ízében, az az intenzív gyümölcsösség. Nagyon finom őszibarackos illattal hódít. Érezni persze az élesztős jegyeket is, de a barack és a leheletnyi vanília háttérbe szorítja mindazokat. A buborékjai finomak, nem szúrósak, inkább cirógatóak, mint általában a champagne-oknak. Szép szerkezetű, elegáns, izgalmas pezsgő, ünnepi alkalmakra való különlegesség.

Túl sok palackozott viszet iszunk

Július 26. 07:21
A rendszerváltás környékén még mindennapos volt a sorban állás az üvegvisszaváltóknál. Akkor mindössze 3-4 liter ásványvizet fogyasztottunk évente. A Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség titkára szerint 94-95-ben kezdett el rohamosan növekedni az ásványvízfogyasztás mértéke, és 2014-re elérte a 117 liter/főt - írja az Élelmiszer.hu.
 
A cikkből az is kiderül, hogy egy magyar család évente átlagosan ötvenezer forintot költ palackozott vízre, egy olyan országban, ahol kiváló minőségű a csapvíz, és ahol az évi másfél milliárd PET palacknak csak 25 százalékát hasznosítják újra.

Ősszel jönnek az új Törley pezsgők!

Július 25. 20:26
Mi az a nyerspezsgő, ki volt Törley József, és mit lehet jól eladni külföldön? Koczuba Róbert, a Törley Pezsgőpincészet pezsgőmestere a pezsgőkészítés rejtelmeiről, valamint a budafoki cég történelméről mesélt a Madách téri Double Bubble pezsgőbárban, ahol Bukovics Martin is ott volt, szóval a Mandineren van is egy kis beszémoló az eseményről, amiből többek között az is kierül, hogy a Hungaria Grande Cuvée Kanadában, Québec tartományban piacvezető, szó esik a Francois Brut Nature Roséról, ami ugyebár újdonság, és arról is, hogy újabb termékeket tervez bemutatni a cég. Azokkal a Budavári Borfesztiválon lehet majd először találkozni.

Megint lesz DreherFeszt

Július 25. 17:50
A DreherFeszt idén is csak erre az alkalomra főzött sörkülönlegességekkel, a Dreher Sörgyár 25 hektáros területén és 160 éves falai között egyetlen napra kialakított romkocsmákkal, és persze koncertekkel várja a látogatókat. A hamisítatlan sörgyári fesztiválon fellép majd a Honeybeast, a Kaukázus, a Magashegyi Underground és a PASO Plays Covers, valamint olyan népszerű DJ-k fogják hajnalig mixelni a zenét, mint Beatman & Ludmilla, DJ Izil, Wondawulf és a Spanish Wax - olvasható az Élelmiszer.hu oldalán..

Ez a baj a hamburgerrel Gazda Albert szerint

Július 25. 14:24
„Veszünk egy szép darab, kiváló minőségű marhából – vagy bármi másból, ebben sem vagyok vaskalapos – gyúrt, okosan megsütött húst, aztán rátesszük egy kenyérféleség egyik felére, majd betakarjuk a másik felével. És amikor beleharapunk, a bucit harapjuk, miközben a ott szenved a mélyben a hús, és nem adatik meg neki, hogy könnyedén, érdemeinek megfelelően kibontakozzék. Nincs harmónia, csak küszködés, a hús kudarcra ítélt harca, hogy legyőzze a kreálmány nála jóval kevésbé szofisztikált és értékes elemeit. Bukásra van ítélve sajnos.”
 
Ezt írja a Cink főszerkesztője, de a posztban egy csomó más érdekes dolog is van!

Ezt idd a rozéfröccs helyett!

Július 25. 10:13
A rozéfröccs helyett az új Louis François &Co Rosé Brut Nature pezsgőt ajánlja a Poppmood blog, így: „egy tradicionális roséban olyan frissesség és olyan laza gyümölcsmix lehet, aminek a vibrálását egy bor+szóda kombó soha, de soha nem érhet utol”.
 
A pezsgőről aztán azt írják, hogy 100% pinot noir, egyetlen tétel, amit minősége és karaktere alapján érdemesnek talált az érlelésre és most nemrég a degorzsálásra Koczuba Róbert pincemester. Méthode Traditonnelle, ahogy a François minden tétele és brut nature, vagyis a már klasszikus, fehér Louis François nyerspezsgő rozé párja.

Felhívás fiatal borászok számára

Július 25. 07:20
Junibor - Zöldszüret
A Juniborászok keresik a jövő legizgalmasabb fiatal borászait! A Junibor Egyesület augusztus 29-én bemutatkozási lehetőséget biztosít fiatal (35 év alatti) borászok számára.

Jelentkezz az info@junibor.hu címen a következő adatok megadásával augusztus 17-ig:
  • Birtok mérete, pincészet neve, borvidék
  • Borászatban betöltött szerep (borász/tulajdonos/főborász/szülő mellett)
  • Első saját bor évjárata / Legjellemzőbb saját tétel, ami a legjobban megmutat
  • Életkor
A legígéretesebb 20 jelentkező a Junibor Egyesület zártkörű rendezvényén mutatkozhat be augusztus végén.
Mutasd meg magad és a boraidat!
 
A III. Junibor Borünnepről bővebb információt itt találsz.

Így kerül olasz bor a szekszárdihoz

Július 24. 19:51
Kevés a szőlő, így a bor is a szekszárdi borvidéken, ez az egyik oka annak, hogy a pincészetek, borforgalmazók egy szűk rétege olasz bort is „kever” a sajátja mellé, hogy a piacon tudjon maradni - olvasható a Teol.hu-n.
 
Módos Ernő, a szekszárdi Ferger-Módos pincészet egyik vezetője a lapnak elmondta, hogy ők is hoztak be tavaly olasz bort, azért, mert nagyon kevés a szőlő a szekszárdi borvidéken. A hegyközséghez tartozó termelők tavaly összesen 47 ezer 500 mázsa szőlő feldolgozását jelentették be, melyből 40 ezer hektoliter bort lehet készíteni. 

A svájciak nagyon büszkék a sajátjukra

Július 24. 16:00
Svájc: fehér folt az öreg kontinens kellős közepén. Ami úgy általában a borokat illeti, feltétlenül. Talán, mert 15 ezer hektár összesen az egész? Talán a semlegesség, a bezárkózás, az elkülönülés, a gyanakvás örök (mégis kifizetődő!) politikája miatt? Annyi bizonyos, hogy az évszázadok folyamán Svájc megtanult önellátó lenni. Legyen akár francia, német vagy olasz az anyanyelve, a svájci nagyon is megbecsüli, amit a végtelen és havas hegyek közé szorult kevéske termőföld adni tud. A bort is. Örül neki. A sajátját issza. Az éves termés 99,2%-a az országon belül marad. (Félig komoly vélekedések szerint a maradék 0,8%-ot a külországokba szakadt, honvágytól gyötört svájciak fogyasztják el.) A világhír, az angolszász megmondóemberek angolszász eksztatizmusa, a new yorki, londoni és tokiói csillagos borlapok mélynyomású lapjaival honorált becsvágy a svájci bortermelőket nem túlzottan érdekli.
 
Így kezdődik a Borrajnogó svájci borokról szóló vendégposztja, amit szívesen ajánlunk olvasásra!