A Vylyan újbor, az új évjárat „előhírnöke” idén a „Bogyólé” elnevezést kapta. A franciaországi Beaujolais Noveau [bozsolé] hagyományait követve készül. E különleges borkészítés lényege, hogy maga a bor a bogyón belül születik. Erre utal a „Bogyólé” elnevezés. Megszületett az új bor új címkéje is, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán tanuló és alkotó művésznövendékek számára kiírt pályázat eredményeként.
A Vylyan Szőlőbirtok és Pincészet idén harmadik alkalommal írta ki a 2007-es évjárat első borának címkepályázatát. Az újbort minden évben egyedi címkével emelik ki a Vylyan borcsalád többi tagja közül, mert más módon készül, mint a többi vörösbor. Az elmúlt évek pályaművei azt igazolják, hogy a fiatal művészek ráéreznek az újbor hangulatára, a bor friss gyümölcsös, üde jellegére és ez a címke-terveken is tükröződik.
A Vylyan Pincészet nem csak boraival vált ismertté, de azzal is, hogy fontos feladatának tartja a művészetek támogatását. A borcímke tervezés pedig olyan speciális területe a vizuális kultúrának, amelynek még nincsenek komoly hagyományai Magyarországon. Az eredményhirdetésre, a díjak átadására október 3-án Pécsett, az eMKá Galériában került sor, itt mutatkoztak be a legszebb Bogyólé pályamunkák. A kiállítást Debreczeni Mónika (birtokigazgató) és Somody Péter (Művészeti Kar Vizuális Művészeti Intézet igazgatója, festőművész) nyitotta meg. Első helyezést ért el Dobány Mátyás, a második Halla Tibor, a bronzérem pedig Hesztera Dóráé lett.
Az is érdekesség – sőt különlegesség -, hogy a rendkívüli meleg időjárás következtében, emberemlékezet óta nem kezdődött olyan korán a szüret Villányban, mint most. Ezért történt, hogy az újborok – a Vylyan Bogyólé és a Rosé 2007 - az idén nem Márton napján - vagyis november 11-én -, hanem október közepén kerülhetnek forgalomba. A különleges borkészítés lényege, hogy maga a bor a szőlőbogyón belül születik. Az augusztus 22. és szeptember 1. között szüretelt egész fürtök oxigéntől elzárva szénsavköpeny alá kerültek, így a bor nem az élesztő, hanem a szőlőszemekben lévő enzimek hatására kezd erjedni. A préselést követően fejeződik be az alkoholos erjedés és önmagától megy végbe az almasavbomlás. Majd gyors derítés és hideg kezelés után kerül sor a palackozásra.
A Portugieser újbor mellett már az új rosé is kóstolható, amit idén a lédús és kedves merlot, valamint a fűszeres és eredeti kadarka házasítása ad. A birtok legfiatalabb ültetvényeiről származó szőlőt a frissesség megőrzése érdekében korábban szüretelték, mint ahogyan az a vörösboroknál szokás. Bogyózás után a szőlőt lehűtötték és rögtön kipréselték. Ennek köszönhető a bor világos, rózsaszínes tónusa. Hűtött tartályokban erjesztették ki, s később a tárolás is hűtve történik, a bor természetes, finom széndioxid-tartalmának megőrzése érdekében. Az eredmény friss, üde és szomjoltó, mint mindig; jól behűtve aperitifként, könnyű ételek kísérőjeként ajánlják, vagy egyszerűen azért, mert jólesik. Az eredmény friss, illatos, gyümölcsös, könnyed; ahogyan az egy igazi újborhoz illik. Fogyasztása 12-13 ºC-on ajánlott, hidegebben, mint a vörösboroknál általában.