Fröccs

Gasztroabszurd: ennél keményebb ma már nem lesz

Október 31. 12:27
Gasztroabszurd: ennél keményebb ma már nem lesz
 
Vitán felül áll, hogy a nap kérdése az, miből (minek) készül a fenti vegetáriánus pecsenyezsír, hiszen maga a termék olyan örkényi, hogy ilyennel ritkán találkozik az ember. Némi gúglizás után amúgy kiderül, hogy olyanok vannak benne, mint a keményítetlen növényi zsír, a napraforgó olaj és a pirított hagyma. Őrület!
(Via)

Egy aszú is tud férfias lenni

Október 31. 10:24
Az édes borokat általában a hölgyek kedvelik, de a Metropol szerzője „igazi férfias nagyágyúnak” titulálta a 2006-os 6 puttonyos aszút a Fitomark pincészettől.
 
„Mézes, medicinális, gyógynövényes. Az aszalt sárgabarack az elején szinte mindent visz. Kis mézes dohány, a friss kenyér héjának bódító illata. Fémesség, füstösség. Súlya és koncentráltsága ellenére nagyon virgonc és lendületes bor.(...) Ez a bor is arra példa, hogy mennyire férfias, gazdag és erőteljes tud lenni egy aszú.”

A bor vagy a sör okozza a durvább másnapot?

Október 31. 07:23
Hogy mi okozza pontosan a másnaposságot, azt a tudomány sem tudta még meghatározni. De van egy hipotézis, hogy a szervezet dehidratált állapota, illetve az erjedés melléktermékei a felelősek a macskajajért, amely fejfájással és hányingerrel jár. Van egy olyan elmélet is, ami szerint a sötétebb italokban több ilyen melléktermék-molekula található, hiszen a bourbonhöz hasonló sötétebb röviditalok rondább macskajajt okoznak, mint a vodka - írja a Házipatika.com. A sör és a bor másnaposság-előidéző hatása egyébként körülbelül egyenlő.

Lepedőakrobaták lesznek a férfiak a sörtől?

Október 30. 19:54
Lepedőakrobaták lesznek a férfiak a sörtől?
 
Legalábbis ilyeneket állít a Vous.hu. Ezek szerint pár pohár sör egyáltalán nincs rossz hatással a férfiak teljesítményére, hiszen javítja az állóképességet, növeli a nemi vágyat és hosszabb ideig tart az élvezet.
 
Szerelem, szex, gyengédség rovatunkat olvasták.

Itt egy újabb érv az automatás kávé ellen

Október 30. 18:09
Jövő nyáron az élelmiszer-automatákat is online össze kell majd kötni a NAV-val, ami miatt várhatóan emelkedni fog a bennük lévő kávé ára – írja a Népszabadság.
 
Az online kapcsolat kiépítése már most is egy csomó pénzbe került az automaták üzemeltetőinek, és még fog is, ráadásul van is mit kifehéríteni ezen a területen, ezt pedig várhatóan mind a fogyasztó fizeti majd meg. 
(Index)

Így készül a minőségi ecet

Október 30. 16:29
Sokan nem szeretik az ecetnek még a szagát sem, nemhogy a salátájukra is locsoljanak belőle. De a minőségi ecet valójában finom, csak sajnos mindneki a régi műanyagfalkonos ételecetre asszociál a név hallatán. Hogyan is készül a borecet? A Dívány.hu a bodrogkeresztúri Acetánia Ecetmúzeumban járt.
 
A borecetekhez csak bevizsgált, jó minőségű, fajtajellegű (furmint, muskotály, aszú) borokat vesznek át, tiszta, fajtára jellemző ízzel, illattal. Ezek az ecetek biológiai erjesztéssel készülnek, a borban lévő alkoholt fermentálják ecetsavvá. A folyamatot ecetsav-baktériumok végzik, megfelelően felügyelt hőmérsékleten.
 
A manufaktúra két fajta módszert alkalmaz:
  • Az Orléans-i módszer során a bort fahordóban oltják be ecettel, majd állni hagyják, míg a felszínen kialakul az úgynevezett anyaecet. Amikor az alkohol 1 százalék alá csökken, a tizedét elvezetik, a hordót pedig feltöltik friss borral.
  • A másik a Frings módszer, ezt világszerte használják a nagyüzemi ecetkészítésnél, mivel rendkívül hatékony. Az oltóecetet, melyben magas koncentrációban van a baktérium, közvetlenül adják az alapanyaghoz, miközben oxigént kevernek a folyadékba. Mindig csak a tartály egy bizonyos részét vezetik el, amit friss alapanyaggal pótolnak.
A teljes cikket a Dívány.hu oldalon tudod elolvasni!

Egy remek házasság a Zalai borvidékről

Október 30. 14:06
A Bussay Pincészet egyik, ha nem a leghíresebb tétele az Esküvé. A fehér házasítás alapvetően olasz és rajnai rizlingből áll össze minden éveben. A 2013-as évjáratban az olaszrizling nagyobb hangsúlyt kapott, mint azt Bussay Dorottya már lemondta a vele készített interjúban.
 
A Borrajongó is letesztelte az évjáratot: „Az ízek teljes kibontakozásának is időt kell adni, először a hordó fűszeressége, nyári alma, grapefruit és pici leveszöldség érezhető, finom fával, majd egyre több gyümölcs jelenik meg az illatban megismert őszibarack, körte, golden alma, valamint édes citrusok formájában. Szépen betölti a szájat, de nem lustul el, nem hömpölyög.”

Beindult a fehéreper biznisz

Október 30. 11:55
Az érett állapotban fehér színű, ananász ízű epret 1750-ben fedezték fel Európában. Egy időre eltűnt, de most úgy tűnik, hogy visszatér. Úgy tartják, hogy a pineberry (magyarul körülbelül: eperanász) az észak-amerikai és a chilei fajták keveréke - írja az Origo.hu.
 
2003-ban kezdtek el vele újra foglalkozni Hollandiában. A nemesítéssel produktívabbá tették a növényt, azóta pedig beindult a biznisz. Négy tövet már 1500 forintért lehet rendelni. Sőt Thaiföldön már kozmetikumokat is készítenek belőle.
 
Beindult a fehéreper biznisz

Óriási sikert aratott a magyar whisky

Október 30. 10:08
A Destillata 2015-ös győztese ismét az Agárdi Pálinkafőzde lett. A versenyt sokan a párlatok Európa-bajnokságának is nevezik, ahol külön öröm volt, hogy a főzde több aranyérmes pálinkája mellett a 12 éves Single Malt whiskyje is elnyerte kategóriájában az Év Párlata díjat -írja az Élelmiszer.hu.
 
A komoly elismerést szerző prémium whiskyből összesen 1200 palack kerül kereskedelmi forgalomba, amely hazánkban először november 7-én a Whisky Show Budapest 2015 eseményen mutatkozik be. 
 
2003-ban Angliából vásárolt speciális pörkölt malátából készült a két hordó whisky, ami először új készítésű zempléni tölgyfahordóba került. Majd 9 év után jött az érlelés befejező szakasza azzal, hogy a tétel átkerült addig 6 puttonyos tokaji aszút tartalmazó, fiatal hordókba.