Borászportál.huBorról mindenkinek
Borvilág Gasztró Fröccs Hírszüret Bornaptár Borpontok Kvízek Borlexikon

Keresik az Országház Borát!

Keresik az Országház Borát!Kövér László személyes aláírásával (kinyomtatott, aláírt, majd visszaszkennelt levél) keresi az Országház 2017-es borát. 

Miniszteri poszttól a pálinka főzésig

Miniszteri poszttól a pálinka főzésig Ficsor Ádám április óta már nem része a Parlamentnek, hanem 2012-ben alapított családi pálinkafőzdéjüket vezeti. Célja, hogy újra divatossá tegye a likőrkultúrát.

Akár két karton bor is elfogy hétköznap a parlamenti büfében

Akár két karton bor is elfogy hétköznap a parlamenti büfébenBorfogyasztás - A Bors információi szerint az Országház büféiben leginkább a bor a menő, egy plenáris ülésen 10-12 üveg ürül ki. Elsősorban az ebédekhez kérik, főleg a fehéret és a rozét. Rövidekből a brandy a kedvenc, egy-egy hosszabb ülésnap alkalmával ebből is eltűnik egy-két üveggel. Legkevésbé a sör megy, a képviselők azt alig isszák. A Bors forrásai szerint inkább az idősebb honatyák rendelnek nyilvánosan szeszt.

Változnak a hegyközségi tanács vezetőinek megválasztására vonatkozó szabályok

Törvénymódosítás - Font Sándor fideszes képviselő javaslatára hatályon kívül helyezte a parlament a hegyközségi törvény azon rendelkezését, amely előírja, hogy a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának elnökét csak a szőlészeti, míg az alelnökét csak a borászati szekcióba tartozó küldöttek közül kell megválasztani.
Korábbi cikkek
Kiemelt programok
07. 23.

Winelovers River Night

Európa Rendezványhajó, BudapestEurópa Rendezványhajó, Budapest
BorkóstolóBorkóstoló
Fröccs
június 05.
Újabb művészeti ihletésű magnum pezsgőt mutat be a Kreinbacher
Újabb művészeti ihletésű magnum pezsgőt mutat be a Kreinbacher
május 21.
35 független vendéglátó közös reformjavaslata a turizmus jövőjéért
35 független vendéglátó közös reformjavaslata a turizmus jövőjéért
május 14.
Magyarország első hop-on hop-off borbusza befutott a Balaton-partra
Magyarország első hop-on hop-off borbusza befutott a Balaton-partra
május 03.
Egyetlen este alatt 30 milliárdos veszteség sújtotta a magyar borászokat: évtizedek óta nem történt hasonló
Egyetlen este alatt 30 milliárdos veszteség sújtotta a magyar borászokat: évtizedek óta nem történt hasonló
április 26.
Kiss Gábor a Borászok Borásza 2026-ban
Kiss Gábor a Borászok Borásza 2026-ban
április 22.
Testvérvárosi megállapodással ünnepelte 15. jubileumát a Badacsony New Yorkban
Testvérvárosi megállapodással ünnepelte 15. jubileumát a Badacsony New Yorkban
március 30.
Magyar whisky nyert aranyérmet a World Whiskies Awards 2026-on
Magyar whisky nyert aranyérmet a World  Whiskies Awards 2026-on
Borászportál.hu
ImpresszumMédiaajánlatAdatvédelemTudnivalókHírlevél feliratkozásRendezvények BoriskolaRSS RSS
A Borászportál.hu oldal süti fájlokat (cookie-kat) használ szolgáltatásai biztosításához. Az adatvédelmi információkról itt olvashat.
Elfogadás