Ne gondold, hogy minden rozé egyforma! Fedezd fel a rózsaszín sokféle árnyalatát!Három borász, Dúzsi Tamás (Dúzsi Pincészet), Szentpéteri Attila (Szentpéteri Borpince) és Horváth János (Streit-Zagonyi Borászat) mutatja be a rozék sokszínű világát, és mondja el, miért kiemelt jelentőségű számára ez a borkategória.
Szentendre újratölt!Kőhegyi kadarka, budai vörös. Ismerősen cseng? Ha nem, akkor ideje kicsit másképp nézni a Dunakanyar ékszerdobozára, Szentendre ugyanis sok száz éves boros múlttal bír. Ezeket az ismereteket ezidáig kevesen porolták le. A Rustica Borműhely elsők közt kezdett bele tudatos birtoképítésbe, és hogy lehetünk-e az a generáció, aki végre újrakóstolhatja a legendás szentendrei vörösborokat, erre Tóth János ad válaszokat.
Régi korok szüreti szokásaiA szüret elkezdődött, sőt több hazai borászatban már javában zajlik. Szabados Enikő az ókortól napjainkig a régi korok szüreti szokásainak, mulatságainak hangulatát idézi fel.
"Szeretek találkozni azokkal, akik a borok mögött állnak"Mit mondanak a bor importőrök? 4. rész Lisa McBain beszerzővel.
Merre tart a Champagne, melyek a világtrendek? Többek között ezekről is kérdezte Bor Judit Essi Avellan Master of Wine szakértőt.
Fénylő víztükör, vitorlások és dél-balatoni borok a poharunkbanA Balatonboglári borvidék a balatoni turizmus fellegvára, ahol a kockás terítős asztalon jól fogy a hal és hozzá a balatoni olaszrizling. Egy táj, ahol egykor Koppány vezér élt, egy borvidék, ahonnét a BB márka hódító útjára indult. Az országban itt termeltek legnagyobb mennyiségben szőlőszaporító anyagot és végeztek termesztési kísérletet. Egy borvidék, ahol a Balatonboglári Állami Gazdaság nemzetközi viszonylatban is elismert volt.
Csak a helyi fajták érdekelnek: a furmint, a hárslevelű, a juhfark, a kékfrankos, esetleg a világfajták közül a cabernet francMit mondanak a bor importőrök 3. rész. A Winelovers Wine Awards-on kérdeztünk egy svéd és egy dán borkereskedőt a magyar borokkal kapcsolatos tapasztalatairól.
Mit mondanak a bor importőrők? 2. részA Winelovers Wine Awards kísérőrendezvényén, a Meet the Buyer-en kérdeztük őket. A válaszaikat több részletben ismertetjük.
A Balatonfüredi-Csopaki borvidéken, a Vörösmáli dűlő műemlék pincesorán vár a Lázár PinceAz Aszófő és Balatonfüred között található Vörösmáli dűlőben a műemlékké nyilvánított pincesor egyik legrégebbi borospincéjét Pechl Pál építette 1890-ben. A pince tulajdonosának, Lázár Jánosnak már a nagyapja is borkészítéssel foglalkozott, édesapja pedig aktív tagja volt a Balatonfüred-Szőlős Hegyközségnek, 2005-től annak elnöke is volt. A balatoni borok elkötelezett híveként a Balatoni Borok Versenyének elindítása és további szervezése is az ő nevéhez fűződik. Amikor 2014-ben meghalt, fia ígéretet tett neki, hogy tovább viszi a borászatot, és követi azt az irányt, amit a korábbi generációk kijelöltek számára.