Alsó polc, felső polc? Hogyan válasszunk magunknak bort?„A szupermarketek sorai közt szédelegve gyakran kapom magam azon, hogy már megint a több száz bort felsorakoztató fémpolcok rengetegébe tévedtem.” Zeller Kontos Noéminek a főleg a borral még ismerkedőknek szóló jótanácsai a tavalyi cikkíróversenyünkre érkeztek.
Hogyan befolyásolja a zene, milyennek találunk egy bort?A Budapesti Corvinus Egyetem Borkommunikáció kurzusának három hallgatója zenés borkóstolóval kísérletezett. Horváth Evelin, Keszei Flóra és Zsiros Brigitta kísérletben vizsgálták, különböző zenék mellett milyennek ítéljük meg a bor minőségét. Az ebből született írásuk több érdekes eredményről számol be.
Megörököltem nagypapa tokajiját a szekrény tetejéről, mennyit ér?Rendszeresen megkeresik az olvasók a Borászportált azzal, hogy felmenőik régi boraihoz jutottak és nem tudják, mit kezdjenek vele. Szakemberek adnak tanácsokat, amik segítségével ezután sok esetben már mi magunk is meg fogjuk tudni állapítani, képviselnek-e még forintosítható értéket.
Rizlinget venni egy Opel Corsa áráért?Hány palackkal készül évente a világ legdrágább borából? Mit lehet venni egy üveg német rizling árán? Hol vannak a magyarok a világ legdrágább borainak a listáján? Rövid kvízünkből most minden kiderül.
A borászat olyan, mint a háború A hírek szerint idén emelkedni fognak hazánkban a borok kiskereskedelmi árai. De vajon mi mozgatja a borok árát? A szőlőtermesztés és borkészítés után megnéztük azt is, milyen költségekkel jár a borkereskedelem és az értékesítés.
Ezért emelnek idén árat a borászokA hírek szerint idén emelkedni fognak hazánkban a borok kiskereskedelmi árai. Vajon mi mozgatja a borok árát? Miért kerül annyiba egy bor, amennyibe? Miért van ekkora árkülönbség a minőségi borok közt? Ezeknek a kérdéseknek próbáltunk utána járni.