Kéknyelű, a világ egyik legfurcsább szőlőjeNővirágú, ezért rossz a hozama, a múlt században a legtöbb gazda szabadult volna tőle, mégis márkát építettek rá. Ha ennyi nem lenne elég, a cikkből az is kiderül, hogy talán nem is a Badacsony a szülőhazája, mégis szinte csak itt érzi jól magát.
A tokaji szőlőfajták: miért pont ők 6-an?A 19. század végén még több tucatnyian voltak, köztük vörösek, számuk aztán jó időre lecsökkent háromra, ma hatan vannak. Hat egyéniség, hat különálló történet.
A régi szép idők a Ménesi borvidéken: a kolnák történeteA határon túli borvidékek hagyományai számos érdekességet rejtenek. A kolnák története a ménesi borvidék fénykorába repíti vissza az érdeklődőt. A cikk a Borászportál és Vinoport 2020-as cikkíróversenyének egyik győztes írása, szerzője Nagy-Székely Bátor.
Mathiász János szobrára gyűjtenek a Budai CampusonA világhírű szőlőnemesítő-borász emlékének szeretnének adózni egy szoborral a Szent István Egyetem Budai Campusának vezetői, oktatói és dolgozói, valamint Mathiász Gábor dédunoka.
120 éve halt meg a filoxéra legyőzőjeTörténelem - Százhúsz éve, 1894. május 2-án halt meg Budapesten Miklós Gyula szőlész-borász, a magyar szőlőtermesztés újjászervezője a filoxérajárvány után, a magyar konyakipar létrehozója.