Borászportál.huBorról mindenkinek
Borvilág Gasztró Fröccs Hírszüret Bornaptár Borpontok Kvízek Borlexikon

Romániai borok sikerei a Winelovers Wine Awards-on

Romániai borok sikerei a Winelovers Wine Awards-on2023-ban a Romániából érkező borok különösen nagy sikert arattak a Winelovers Wine Awards borversenyen: 9 arany-, 27 ezüst-, és 7 bronzérem született, valamint 3 Best of díjat is román borok nyertek el. A Winelovers Wine Awards célja, hogy Közép- és Kelet-Európa legbefolyásosabb borversenyévé váljon, és platformot biztosítson a térség borászatai, a kereskedők, a szakértők és a fogyasztók egymásra találásának. Idén a versenyre 11 román pincészet nevezett, a legeredményesebbekből mutatunk be most néhányat, egy rövid bepillantást adva egyúttal Románia bortörténetére, termesztett szőlőfajtáira és borvidékeire.  

Nagy Elek: „Több forgatókönyvre fel kell készülniük a borászoknak”

Nagy Elek: „Több forgatókönyvre fel kell készülniük a borászoknak”A Forbes listája alapján a 21. leggazdagabb magyar ember Nagy Elek. Érdekeltségeihez tartozik a BÁV, a Főtaxi és számos kereskedelmi ingatlan. Azt azonban kevesen tudják róla, hogy érdeklik a borok és hogy édesapja híres író volt. E-mailes interjút készítettünk vele még a jávány csúcsán.

Viszlát, tél! Programok hétvégére

Viszlát, tél! Programok hétvégéreAz utóbbi évekhez képest sokkal hosszabb és hidegebb volt ez a tél, de ma már sokan kabátot is cseréltek, hiszen a tavasz végérvényesen közeleg és előttünk áll az utolsó téli hétvége. Sokáig tartott, úgyhogy adjuk meg a módját! Ehhez ajánlunk nektek boros programokat.

Ősi magyar szőlők mai borai

Ősi magyar szőlők mai boraiDecember első péntekjén a Winelovers Mikulásának puttonyába a legendás magyar fajták kerültek. Íme, hat ősmagyar szőlő mai bora, amit érdemes megkóstolnod.
Korábbi cikkek
Kiemelt programok
06. 06.

Szent György-hegy HAJNALIG

Hegymagas, Hegymagas,
BorfesztiválBorfesztivál
07. 23.

Winelovers River Night

Európa Rendezványhajó, BudapestEurópa Rendezványhajó, Budapest
BorkóstolóBorkóstoló
Fröccs
május 03.
Egyetlen este alatt 30 milliárdos veszteség sújtotta a magyar borászokat: évtizedek óta nem történt hasonló
Egyetlen este alatt 30 milliárdos veszteség sújtotta a magyar borászokat: évtizedek óta nem történt hasonló
április 26.
Kiss Gábor a Borászok Borásza 2026-ban
Kiss Gábor a Borászok Borásza 2026-ban
április 22.
Testvérvárosi megállapodással ünnepelte 15. jubileumát a Badacsony New Yorkban
Testvérvárosi megállapodással ünnepelte 15. jubileumát a Badacsony New Yorkban
március 30.
Magyar whisky nyert aranyérmet a World Whiskies Awards 2026-on
Magyar whisky nyert aranyérmet a World  Whiskies Awards 2026-on
március 18.
Rekordközeli bevétel a burgundi jótékonysági borárverésen
Rekordközeli bevétel a burgundi jótékonysági borárverésen
február 16.
Új nemzetközi online kurzus indult a magyar borokról
Új nemzetközi online kurzus indult a magyar borokról
december 15.
Magyarok és a bor: hagyomány, ízlés és élmény vezérli a fogyasztást
Magyarok és a bor: hagyomány, ízlés és élmény vezérli a fogyasztást
Borászportál.hu
ImpresszumMédiaajánlatAdatvédelemTudnivalókHírlevél feliratkozásRendezvények BoriskolaRSS RSS
A Borászportál.hu oldal süti fájlokat (cookie-kat) használ szolgáltatásai biztosításához. Az adatvédelmi információkról itt olvashat.
Elfogadás