"Meg kell szelidíteni a napsütést a pohárban"A világszinten elismert pezsgő szakértő, Essi Avellan Master of Wine már a kezdetektől ott van a Winelovers Wine Awards zsűrijében, évről évre megfogalmazza a véleményét a magyar pezsgőkről, és ad látleletet a világ buborék-trendjeiről. Interjúnkban ezúttal szóba kerül az örök "fajta-kérdés", a Blanc de Noir térnyerése és a growerek forradalma is.
Hazai művészek a borok színpadánLegutóbb körbejártuk, mely hollywoodi filmsztároknak lett a borkészítés az egyik kedvenc mellékszerepe. A bor és a művészet találkozása azonban nem csupán a filmcsillagok privilégiuma. Itthon is számos ismert zenész, színész, író vagy képzőművész hisz abban, hogy a borban is megmutathatja az egyéniségét. Számukra a bor nem csupán ital, hanem hangulat, inspiráció, közösségi élmény. Akár saját címkével, akár csak rajongóként, ezek az alkotók megmutatják: a bor és a művészet valóban kéz a kézben járnak.
Pezsgő nyáresti élmény a Dunán - 10 stand, amit mindenképp látogass meg a River Night-on!Nézzük, kik azok, akiknek egy-egy borát mindenképp érdemes megkóstolnod az Európa hajón július 24-én!
Bock Valérral jártuk körbe a nyáreleji tennivalókat a szőlőben és a pincébenA borász két új házasításáról is mesélt, amire igazán büszke.
„Nem hagyom el Magyarországot anélkül, hogy meg ne kóstolnám az Eszenciát!”Mikk Parre-rel, az Európa-bajnok sommelier-vel Németh Ágnes beszélgetett.
“Ki van kényszerítve, hogy összeszedjük a gondolatainkat, és lényegre törően, 12 percben bemutassuk a borainkat”A Winelovers Wine Awards nemzetközi borversenyen minden évben tudatosan szerveznek olyan programokat, amelyek összehozzák a borászokat a világ különböző pontjairól érkező beszerzőkkel, importőrökkel, sommelier-kkel és gasztronómiai döntéshozókkal. A cél az, hogy a bemutatott borok ne csupán aranyérmeket nyerjenek, hanem polcokra is kerüljenek – akár Bécsben, Varsóban, Koppenhágában vagy Londonban.
Hollywood palackba zárvaNemcsak a vörös szőnyeg, de a vörösbor is annyira közel áll hozzájuk, hogy a borászkodásba is belekóstoltak.
A nyár magyar itala: bor, buborék, barátságBiztosan neked is van kedvenc fröccsöd. Legyen az egy frissítő kisfröccs a nyári melegben, egy lazulós hosszúlépés, egy sportfröccs a vízparton, vagy a hosszú beszélgetések itala, a viceházmester.
Koccintsunk rá! – Legyen a Magyar Pezsgő Napja június 1.!Ma már szinte minden italnak, élelmiszernek, szokásnak jutott egy saját nap – egy apró figyelem, egy kis rivaldafény, egy pillanat, amikor beszélünk róla. A magyar pezsgő még nem kapott ilyet, pedig lenne miért ünnepelni. Volt idő, amikor a hazai pezsgő a világ élvonalához tartozott. Ma, bár a minőség újra emelkedő pályára állt, a magyar pezsgő még mindig nem foglalja el azt a helyet a fogyasztók poharában, amelyet megérdemelne. Kézdy Dániel, a Furmint Február és a Nemzetközi Aszú Nap megálmodója most ezen szeretne változtatni: célja, hogy június 1-je legyen a magyar pezsgő napja – nemcsak szimbolikus gesztusként, hanem egy új, hosszú távú kultúra megteremtésének nyitányaként.