Borkurzusok, amelyekkel elindulhat boros karriered - 6. Society of Wine EducatorsSorozatunkban nemzetközi borképzési rendszereket mutatunk be. A Society of Wine Educators 1977 óta létező képzés, amelynek feladata a leendő oktatók tanítása a bor- és szeszesital piacon. Leginkább a termelők, a forgalmazók, a kiskereskedők és importőrök köréből kerül ki a legtöbb hallgató.
Karácsonyi ajándék 5letek, ha bor témában gondolkozolNe gondolkozz túl sokáig a karácsonyi ajándékokon, főleg akkor, ha borkedvelő szeretteidet kívánod meglepni. 5 tippet adunk, milyen boros meglepetéssel tehetnéd teljessé az együtt töltött időt!
Borkurzusok, amelyekkel elindulhat boros karriered - 5. Wine Scholar™ programSorozatunkban nemzetközi borképzési rendszereket mutatunk be. A Wine Scholar™ program azoknak kínál lehetőséget, akik már túl vannak a világ borvidékeinek átalános megismerésén és specializálódni szeretnének egy-egy területre. A kurzusok során a már alapvető borpiaci ismeretekkel rendelkező szakemberek mélyreható ismereteket szerezhetnek a francia, olasz és spanyol borokról.
Borkurzusok, amelyekkel elindulhat boros karriered - 4. Institute of Masters of Wine (IMW)Sorozatunkban nemzetközi borképzési rendszereket mutatunk be. A Master of Wine cím megszerzése a szakma csúcsát jelenti, nem véletlen, hogy „Borjedi” névvel is illetik azt a néhány száz embert, aki elérte ezt a fokozatot.
Borkurzusok, amelyekkel elindulhat boros karriered - 3. Wine and Spirits Education Trust (WSET)Sorozatunkban nemzetközi borképzési rendszereket mutatunk be. Hazánkban talán a legismertebb a WSET program, amely azoknak is kiváló, akik nem a borszakmában dolgoznak, csak szeretnének többet tudni a borok világáról. Míg a Level 1 és Level 2 szint kezdőknek szól, a Level 3 és a WSET Diploma szint már elmélyültebb tudás megszerzésével jár, ez utóbbi jó alap azok számára, akik tovább lépnének a Master of Wine programba.
Borkurzusok, amelyekkel elindulhat boros karriered - 2. Court of Masters SommelierSorozatunkban nemzetközi borképzési rendszereket mutatunk be. A nagy presztízzsel rendelkező, négy lépcsős Court of Masters Sommelier képzés legfelső szintje a Master Sommelier cím megszerzése. Hazánkban eddig csak Czinki Tamásnak, a Felix Kitchen and Bar étterem Wine Director-ának sikerült megszereznie a címet, aki a Borkollégium oktatójaként a WSET kurzus résztvevők számára is rendszeresen betekintést ad a kóstolás rejtelmeibe.
Bortanfolyamok 2021-es árakon!Szeptember 30. éjfélig a Borkollégium boros tanfolyamaira kedvezményes 2021-es árakon jelentkezhetsz.
Így leszek borszakértő - Ismerd meg a WSET 3 kurzust! - 6. Újvilági kitekintésJól megérdemelt egy hét pihenő után folytatódott a WSET 3 kaland - méghozzá azzal a témával, amiben innen Magyarországról talán a leghatalmasabb segítség egy ilyen szervezett kurzus.
Így leszek borszakértő - Ismerd meg a WSET 3 kurzust! - 2. Megérkezett a study packBlogírónk a Borászportál tíz részes sorozatában mesél a WSET 3 kurzusról. Ismerd meg az egész tanulási folyamatot a jelentkezéstől a vizsgáig, és vágj bele! Meglátod: különösebb tehetség és adottság nélkül bárkiből lehet borszakértő.