Fedezd fel a rózsaszín univerzumot! - A világ rozéi 28 tételen keresztül a Borkollégium mesterkurzusánA rozék világa hihetetlenül változatos: lehetnek üdék és játékosak, akár egy nyári szellő, vagy gyümölcsösen zamatosak, mint egy friss eper. Találunk köztük virágos karaktereket, melyek egy tavaszi mező illatát idézik, és léteznek komolyabb, testesebb változatok, amelyek elegáns hordós jegyeket és hosszabb érlelhetőséget is kínálnak. A Borkollégium szeptember 19-i tematikus mesterkurzusán most 28 gondosan válogatott tételen keresztül ismerheted meg, hogyan válik a rozé a világ különböző pontjain egyedivé és utánozhatatlanná!
“Minél többet tanulsz róla, annál jobban szereted”A magyarul és angolul is elérhető borismereti és borkulturális kurzus, a BorKatedra már hat egyetemen vehető fel kreditekért. Idén a Borkollégium, Magyarország első boriskolája is csatlakozott a kezdeményezéshez. Cikkünkben a Pannon Egyetem két hallgatója is mesél arról, miért jelentkezett, és teljesítette-e az elvárásait a boros képzés.
Új speciality kávés kurzus a BorkollégiumbanMájus 15-én debütál a Borkollégiumban „A kávé világa” című kurzus, amelynek során a specialty kávékkal ismerkednek a résztvevők. Kielmayer Kristian, a Borkollégium (WSET certified) oktatója, mondhatni egészen véletlenül csöppent bele a specialty kávék világába majd képezte magát olyan szitre, hogy most ő lesz ennek napnak a házigazdája. A vele készített interjúban arról mesél, mitől lesz különleges és egyedi ez az esemény.
Szuper oktatók és borok a Borkollégium augusztusi WSET tanfolyamánJövő hónapban a Magyarországon elérhető legmagasabb szinttel folytatódik a Borkollégiumban a WSET képzés. Az oktatói gárda egy angol anyanyelvű Master of Wine hallgatóval és egy örökös magyar sommelier bajnokkal erősödött.
Ritkán látható bravúrt mutatott be egy badacsonyi olaszrizling a fajta tesztjénOktóber 12-én rendezik a „legmagyarabb” szőlőfajta legnagyobb hazai seregszemléjét, az Olaszrizling Októbert. A nagykóstolót hagyományosan megelőző teszten ezúttal két kategóriában is (olaszrizling, rajnai rizling) győztest hirdettek.
WL100 mesterkurzus #3, beszámoló: Tessék mondani, ideért már Bordeaux?Aki rácsodálkozik a borok élvezetére, elég gyorsan találkozik Bordeaux-val, a névvel mindenképpen, de a világfajtákkal, a bordói házasítás fogalmával a poharában is. A híre, a nimbusza magával ragad, beszippant. Kóstoljuk meg azt, ami ebből a hazai borászok munkájában megjelenik. Kielmayer Kristian a 2018-as év „Winelovers 100 – A 100 legjobb magyar bor” villányi nyerteseivel illusztrálja az eredményeket.
Bemutatkoznak a Borkollégium oktatói: Kielmayer Kristian, a sokoldalúÖnmagában kiadna egy cikket, ha felsorolnánk, mi mindennel foglalkozott és foglalkozik Kielmayer Kristian, aki 2018 óta a Borkollégium oktatócsapatának is a tagja. Az őt bemutató cikkben azt is elmondja, mit tud a Borkollégium, amit más boriskola nem.
Mikor lesz magyar Master of Wine?A hazai boros szcéna érdeklődve várja, mikor kerül be végre egy magyar szakember a borvilág legelismertebb szakértőinek, a Master of Wine-oknak a sorába. A feladat nem könnyű. Lesz magyar Master of Wine?
Borbírálat élesben, Londontól BudapestigBorbírálat - Szinte a VinItaly-val egyidőben kezdődött meg Londonban az International Wine Challenge (IWC), ahová a világ számos országából érkeznek borok és bírák egyaránt, hogy a mintákat bírálják. A bírálat első napján a szervezők több mint 14.000 borról beszéltek, amely nemzetközi mércével az egyik legnagyobb borversenyé emeli az IWC-t. Kulisszatitkok jönnek!