Az ő neve kerül fel a Borászok Borásza Csillagok Sétányára.
Az egri Gál Tibort választották a tizenkilencedik Borászok Borászának, illetve odaítélték a Borászok Barátja különdíjat és ismertették a Jövő Borásza ösztöndíj idei nyertesét is.
Gál Tibor immár több mint tíz éve vezeti az egri pincészetet, amely jelenleg 37 hektáron tevékenykedik Eger öt meghatározó dűlőjében: a Síkhegyen, Pajadosban, Áfrikában, Tornyosban, valamint a Nagy-Eged hegyen. A borászat célja, hogy boraikon keresztül hitelesen bemutassa az egri borvidék vulkanikus talajának karakterét, amit organikus szemlélettel és természetközeli módszerekkel érnek el. A portfólióban főként házasítások szerepelnek, melyek alapját helyi szőlőfajták adják. A Gál Tibor borászat a vendéglátásban is maradandót alkotott: a Gál Tibor Fúzió és a Gál Tibor Doboz Eger egyik legautentikusabb pontján, a Szépasszony-völgyben várja a látogatókat.
Hogyan került kiválasztásra a Borászok Borásza?
A Borászok Borásza jelöltjeinek, azaz Magyarország 50 legjobb borászának listáját a korábbi évek győztesei állítják össze. Ezután az ötven kiválasztott egy-egy szavazattal, két forduló alatt választja meg a végső győztest. Az első forduló után az alábbi öt borász került a döntőbe. A második fordulóban újra az ötveneken volt a sor, hogy szavazati jogukkal élve az öt döntős közül válasszák ki a legjobbat. Ennek eredményeként lett Gál Tibor a 19. Borászok Borásza, ezért ő kaphatja meg a 19. csillagot a Borászok Borásza Csillagok Sétányán, amely Budapest szívében, a Zrínyi utcában található. A koccintással egybekötött avatásra május 16-án, 11.00 órakor kerül sor, ennek részleteiért érdemes követni a Borászok Borásza Facebook oldalát.
2025. május 9-én este Budapesten Dr. Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnökének fővédnöksége mellett rendezték meg a Borászok Borásza Díjátadó Gálát. „A magyar bor nemcsak a gasztronómiánk szerves része, hanem olyan érték, amit bátran megmutathatunk a világnak- mondta a köztársasági elnök." A kormánytagok, diplomaták, a gazdasági és kulturális élet véleményformálói, valamint a jelölt és győztes borászok jelenlétében megtartott exkluzív eseményen Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszterhelyettese köszöntőjében kiemelte, hogy a diplomáciai hálózat kiváló felület arra, hogy a legjobb magyar boroknak nemzetközi hírnevet szerezzen. Rókusfalvy Pál, nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztos, a díj alapítója felszólalásában a magyar borkultúra őrzésének felelősségét hangsúlyozta, amelyben kiemelt szerepet szán a fiatal generációnak.
A Borászok Borásza cím mellett kiosztották a Borászok Barátja és A Jövő Borásza díjakat is. A 2012-ben elindított Borászok Barátja díjat olyan civil személyiség kaphatja meg, aki tevékenységével kiemelkedő mértékben képviseli a magyar bor érdekeit és nagyban segíti a magyar borászok munkáját. A Borászok Barátja idén Kézdy Dániel, a Furmint Február, az International Aszú Day és a Hárslevelűk éjszakája ötletgazdája és elindítója, az Emberek és dűlők című, a Tokaji borvidék kiemelkedő borászait bemutató könyv szerzője.
A Jövő Borásza Ösztöndíjasa ezúttal Peszlen Tamás Sándor borászhallgató, aki egymillió forint ösztöndíjat is elnyert külföldi szakmai gyakorlatra.