Megszépít a szőlőfürdő!


2011. április 25., 12:47


Nem csak az Istenek ajándéka, hanem egy valóságos energiabomba és (vitamin és ásványi anyag tartalma miatt) bőrápolásra is kiváló. Hidratálásra, tonizálásra, irritációk és pattanások csillapítására, hűsítésére, a pórusok tisztítására is kiváló - a szőlő.
Megszépít a szőlőfürdő!
 
Egy barátom szerint a szőlő az Istenek ajándéka, hogy az isteni italt, a bort az ember elkészíthesse belőle. Azonban nem csupán a bornak, hanem magának a gyümölcsnek is több jótékony hatása van az ember számára.
A szőlő amellett, hogy valóságos energiabomba (vitamin és ásványi anyag tartalma miatt) bőrápolásra is kiváló. Hidratálásra, tonizálásra, irritációk és pattanások csillapítására, hűsítésére, a pórusok tisztítására is kiváló. Íme néhány francia szőlős kozmetikai recept, házi használatra.
Bőrfrissítő kezelések szőlővel
Azt mondják, hogy a nőknek a nyakán, illetve a dekoltázsán látszik legjobban a kor. Különösen a nyári napozás után, életkortól függetlenül ráfér a dekoltázsra egy kis kényeztetés.
Préseljünk ki 10-12 szem szőlőt, és a levet masszírozzuk a bőrbe. A gyümölcs savai kíméletesen "lemarják" a felső szaruréteget. Az öregedő bőrről egyébként lassabban válnak le ezek az elhalt hámrétegek, így nem árt egy kis segítség neki.
Készíthetünk szőlő-peelinget is, tisztításra, vitalizálásra. Egy közepes fürt szőlőt jól mossunk meg, szemezzük le (esetleg a szemeket újra lemoshatjuk egy szűrőben.), majd egy tálban villával alaposan nyomjuk szét. Keverjünk hozzá annyi zabpelyhet, hogy kenhető masszát nyerjünk belőle. A pakolást gyengéd, körkörös mozdulatokkal vigyük fel az arcra, a dekoltázsra és a nyakra. Erőteljesebben masszírozhatjuk az orron, az állon, és a homlokon, de óvatosan bánjunk az arc többi részével, illetve a nyakkal és a dekoltázzsal. Hagyjuk rajta 10-15 percig, majd langyos vízzel mossuk le.
Szőlőleveles fürdő
A frissen szedett szőlőleveleket alaposan mossuk meg, majd tegyük a fürdővízbe. Kb. 15-20 levél elég egy kád vízhez. A szőlőleveles fürdő élénkíti a bőrt, ezzel javítja a a bőr felszínén a keringést, így tisztít és méregtelenít. Fáradt lábak keringésének élénkítésére is kiváló. Lábfürdőhöz elég néhány szőlőlevél is. Ha télen is szeretnénk szőlőlevél fürdőt venni, fűzzük fel a leveleket egy vastagabb cérnára, ne túl szorosan egymás mellé, és szellős helyen szárítsuk meg. Fürdéskor a szárított leveleket tegyük egy kis hálóba, hogy ne morzsálódjon szét a vízben.
Testápolás borecettel
Ki gondolná, hogy a borecet is jó lehet a bőrnek? Különösen az érett bőr vitalizálására, védelmére nagyon jó. Fürdés után masszírozzunk borecetet a kissé nedves bőrbe. A keringés élénkítése érdekében a lábnál kezdjük, és úgy haladjunk felfelé. Utána kis időre burkoljuk be magunkat egy meleg köntösbe, vagy takaróba.
Szőlőmagolajat a krémbe
Nos a szőlőnek még a magja is szépít. Pontosabban a szőlőmagolaj, amit egyébként az ínyencek előszeretettel használnak saláták készítéséhez. (Nálunk azonban ne az élelmiszerüzletek polcain keressék, hanem a fitotékákban.)
A szőlőmagolaj nagy mennyiségben tartalmaz telítetlen zsírsavakat, amelyek fontosak a bőr sejtmembránjainak újra építésében.
A mindennaposan használt hidratáló krémből vegyünk ki egy evőkanálnyit egy  tálacskába, és keverjünk hozzá alaposan egy mokkáskanálnyi szőlőmagolajat, hogy minél homogénebb keveréket kapjunk. Majd egy-két milliméter vastagságban vigyük fel az arcra, illetve a nyakra és a dekoltázsra. 10 percig hagyjuk felszívódni, majd gyengéden masszírozzuk a bőrbe. A bőr szemmel láthatóan felfrissül egy-egy kezelés után.
A jól végzett gondos kezelés után együnk meg egy fürt szőlőt, vagy igyunk meg egy pohár, könnyű finom bort. Így azután kívülről-belülről vitalizáltuk magunkat az Istenek ajándékával.
 
Winelovers borok az olvasás mellé