Lezajlott a VIII. Le Meridien Pincér Futóverseny

Borászportál
2012. július 06., 11:54

Verseny - A Le Meridien Budapest 2005-ben inditotta útjára az első pincér futóversenyt, francia mintára. Az elmúlt években nagy sikert aratott eseményre a vendéglátó egységek nevezhették női és férfi felszolgálóikat.

A hőség ellenére 36 lelkes női és férfi felszolgáló állt rajthoz és indult a Le Meridien elől egy doboz Monster itallal a tálcáján, végig a Deák Ferenc utcán, át a Vörösmarty téren, ki a Dunakorzóra. Az Intercontinental szállodánál egy pohár italt vettek fel, továbbfutva a Marriott szállodánál újabb pohár ital került a tálcára. A győztes az lett, aki a leghamarabb teljesitette a távot, tálcáján az italokkal.

Meghivott vendégként Martinek János, kétszeres olimpiai és többszörös világ és európabajnok öttusázó pisztolylövéssel inditotta el a versenyt. A verseny végeztével a női és férfi kategória győzteseinek értékes dijakat adott át Kovácsné Tóth Ágnessel, aki Budapest főpolgármestere személyes képviselőjeként jött el a rendezvényre.
A 2500 Ft-os részvételi dij a Robert Burns International Alapitvány javára megy, beteg és hátrányos helyzetű magyar gyermekek megsegitésére.
A VIII. Pincér Futóverseny végeredménye:
Nők: 1. Kiss Alexandra (Intercontinental Budapest); 2. Szalai Marietta (Marriott Hotel); Kosztolányi Sára (Marriott Hotel)
Férfiak: 1. Kovacsik Dániel (Corinthia Hotel); 2. Veréb Szabolcs (Kempinski Hotel); 3. Szűcs Szabó Ferenc (Intercontinental Budapest)