Lezárulhat a szlovák-magyar Tokaji-vita

Agroinform
2011. április 10., 10:26


Nyugodt, jószomszédi viszony megteremtése a cél Szlovákia és Magyarország között – jelentettei ki Simon Zsolt, szlovák agrárminiszter Egerszalókon, a Heves Megyei Kereskedelmi- és Iparkamara évadnyitó ülésén, ahol a szlovák-magyar együttműködés volt a fő téma.
 
A látszatpolitizálás megszüntetését szerinte a Tokajiról szóló névvita lezárásával lehetne kezdeni.
A Tokajival kapcsolatban az egymás elleni fellépés helyett, inkább a közös pontokat kellene keresni, hiszen kölcsönös érdek az egységes névhasználat és minőségvédelem megteremtése. Annál is inkább, mert a borvidék tíz százalékát birtokló Szlovákiában is jellemzően magyar nemzetiségűek kezében vannak a szőlőültetvények – hangsúlyozta a szlovák miniszter.
 
Winelovers borok az olvasás mellé